Шкіра обличчя, шиї та зони декольте вимагає особливого підходу до щоденного домашнього догляду. Справа в тому, що вона весь час піддається впливу агресивного середовища – погодні умови, такі як сонце, вітер, мороз, спека, холод і т. д., а також екологія і різного роду забруднення. Все це може викликати еститичні та фізіологічні проблеми в стані шкірного покриву.Косметичний догляд – це термін, який несе в собі безліч смислів, і сьогодні я хочу допомогти Вам розібратися у всіх нюансах.

Щоб правильно підібрати комплекс процедур і свою ідеальну натуральну косметику потрібно розібратися в тому, що ж таке шкіра, які її функції, і яке у неї будова.

Будова шкіри

Якщо коротко, шкірний покрив складається з трьох шарів:

  • Епідермісу;
  • Дерми;
  • Підшкірної жирової клітковини або гіподерми.

 

Найбільше нас цікавить саме епідерміс, який теж, в свою чергу ділитися на кілька шарів:

  • Базальний;
  • Шипуватий;
  • Зернистий;
  • Блискучий;
  • Роговий.

 

При чому більшість косметичних засобів не проникають глибше рогового шару, що потрібно розуміти. Щоб косметика діяла в глибоких шарах в її формулу додають биозолото, пантенол і інші провідники корисних і активних компонентів.

Також у нас є так звана захисна мантія або ліпідний бар'єр, який знаходиться над роговим шаром, що захищає нашу шкіру від агресивного середовища і є нашим природним кремом. Тут потрібно розуміти, що синтетичні косметичні засоби, що містять в собі мінеральне масло, парафін та силікони знищують цей бар'єр заміщаючи його собою, таки чином викликаючи звикання від крему. Натуральна косметика, навпаки, містить пептиди, фітоестрогени та гідролізати протеїнів, який відновлюють ліпідний бар'єр і підтримують його в функціональному стані.

Крім того, ліпідний бар'єр захищає шкіру від зневоднення і запобігає раніше старіння, а також захищає шкірний покрив від патогенної мікрофлори.

Типи шкіри

Перед тим, як підібрати для себе ідеальний догляд, потрібно розібратися в типах шкіри. Тут все не зовсім однозначно, адже часто так буває, що шкіра, на перший погляд, суха, насправді жирна, просто зневоднена.

Які бувають типи:

  • Нормальна;
  • Суха гидротована – тонка, вузькі пори, після умивання і опалювальний сезон є відчуття стягнутості;
  • Суха, зневоднена – крім звичайних ознак додаємо лущення, схильність до роздратування, можливі тріщини;
  • Жирна гидротована – щільна, жирний блиск, пори широкі;
  • Жирна зневоднена – додаємо такі характеристики, як лущення, пори, часто забиті, стягнутість, роздратування;
  • Комбінована гидротована – в Т-зоні жирний тип, щічки – сухі;
  • Комбінована зневоднена – лущення, пори забиті, широкі, роздратування.

Уважно подивіться на своє обличчя, огляньте пори – вузькі або широкі, є жирність і в яких дільницях, не надто знежирена дерма. Важливо знати, що суха шкіра не виробляє жир в достатній кількості з-за чого ліпідний шар дуже тонкий. Є лущення – жирний і зневоднений тип лущитися, при цьому, щоб запобігти втраті вологи, сальні залози починають виробляти ще більше жиру – в такому випадку зверніть увагу на більш глибоке й інтенсивне зволоження і вже скоро помітите, як жирність зменшитися, а пори стануть вже і чистіше. Можливо від природи у вас комбінований тип, але на стільки зневоднений шкірний покрив, що здається сухим? Тоді потрібно вибирати поживні, але не комедогенних, формули (ті, що не забивають пори).

 

Заборони догляду за шкірою

 

 

Догляд за шкірою – це комплекс процедур, які цілеспрямовані на підтримання, відновлення або рішення естетичних і косметичних проблем з шкірою.

У домашньому догляді за шкірою обличчя є кілька базових заборон, які я, як косметолог, раджу записати та запам'ятати:

1) Заборона на мило. Так-так, знаю, що вам рекомендували вмиватися дитячим/крафтовим/господарським милом, що є так зване «Мило для умивання». Але це все не вірно в корені! Мило має лужний рН, а поврхность шкіри слабокислу реакцію 5,5, таким чином, умиваючись милом, ми порушуємо місцевий імунітет, а значить не має захисту від патогенних бактерій. Крім того, змиваємо ліпідний бар'єр з-за чого епідерміс починає втрачати вологу. А втрачаючи вологу клітини втрачають тонус, сповільнюються всі процеси, ми старіємо швидше, роговий шар лущитися. При цьому якщо шкіра схильна до жирності при зневодненні сальні залози починають працювати в рази активніше. Адже ми повинні розуміти, що жир і волога – різні речі. Умиваючись до скрипу милом, ми втрачаємо вологу, і через кілька годин після такого екстремального вмивання шкіра буде ще жирніше, ніж до цього. Умиватися потрібно спеціальними засобами, наприклад, пінкою для вмивання, кремовий демакіяж, убтан і натуральний тонік;

2) Ні спиртовим тонікам та лосьйонам. Принцип приблизно той же, що і з милом – ми сушимо шкірний покрив і знищуємо ліпідний бар'єр. Крім того, можна залишити на чутливій шкірі справжні опіки!

3) Крем на неумите обличчя. Здається, що це правило таке банальне, але його так часто порушують! На обличчі є забруднення, навіть вранці варто його очищати – пил, відмерлі клітини, жир і піт – все це накопичується на поверхні епідермісу навіть уві сні і вимагає видалення перед нанесенням крему. Якщо порушувати це просте правило – висипання і комедони вам забезпечені.

 

Поради по догляду за шкірою

 

В цій статті спільні для всіх, для складання індивідуальної карти догляду за обличчям замовте безкоштовну індивідуальну консультацію косметолога у вайбері 0957504058 косметолог Дарія Вікторівна або в інстаграмі @horos.in.ua

Першим завжди підбираємо засоби для умивання - надто агресивні засоби будуть зневоднювати шкіру і зведуть нанівець роботу найкращих кремів  та сироваток, а недостатнє очищення у жирної чи комбінованої шкіри призведе до збільшення запальних елементів

1) Умивання. Це перший крок в правильному домашньому догляді і важливо робити його правильно. Ідеальний метод увмивання – двох етапний. Що ж це означає? Все просто – перший крок - демакіяж, другий – м'яка зволожуюча пінка або гель з рослинними екстрактами. Такий метод піклується про вашу шкіру, дбайливо очищає і при цьому зберігає вологу і не пошкоджує ліпідний бар'єр

2) Тонізація. Багато пропускають цей найважливіший пункт, але це неприпустимо! Існують тоніки для різних типів шкіри обличчя і вирішують різні завдання, але є і основні для всіх тоніків, тонерів і лосьйонів функції – додатково очищають шкіру від засобів для вмивання, тонізують, зволожують, насичують шкіру необхідними їй нутрієнтами і покращують дію крему або сироватки до 25%. Тобто використовуючи свою косметику разом з тоніком з тієї ж серії ви покращуєте ефект процедур на чверть!

Тепер можна обирати зволоження - флюїди і креми, і лише в останню чергу, коли підібрали базу - обираємо сироватки і маски

3) Зволоження та живлення. Під зволоженням косметологи розуміють - креми та флюїди, під живленням - сироватки та маски.
Тут підбирати косметику слід обережно виходячи з тих знань, що ми отримали.
Якщо у вас молода шкіра – простий зволожуючий або живильний крем підійде. Але якщо вам вже більше 25-30 років і ви помічаєте у себе перші вікові зміни – вибирайте ті креми, які здатні проникати в глибокі шари епідермісу і впливати на його стан як би зсередини. Існує кілька таких компонентів, серед них ніацинамід, пантенол, гліцин та інші.
Також важливу роль відіграють текстури і сезонність - для жирної та комбінованої шкіри обираємо більш легкі текстури, на літо на день можна навіть відмовитись від крему, залишивши гіалуронову сироватку або тонер та сонцезахистний або надлегкий ВВ крем. На опалювальний сезон обираємо бульш живильні текстури, особливо це важливо сухій та чутливій шкіри.

Теж саме стосується масок та сироваток - очищуючі маски на базі глин не підходять сухій шкірі, а жирні відновлювальні маски можуть видатись заважкими для жирної шкіри. Сироватка з саліциловою кислотою призведе до збільшення чутливості у сухої шкіри, в той час, як для жирної і комбінованої буде регулювати жирність, зменшувати запалення, зволожувати шкіру і боротись з пост акне.

Також варто памятати про регулярний пілінг та захист від сонця

Для того, щоб підібрати ідеальний комплекс косметики – замовте безкоштовну консультацію косметолога у вайбері 0957504058  косметолог Дарія Вікторівна, графік роботи: пн-пт з 10.00 до 18.00

Або пишіть в дірект в інстаграм

Будьте здорові та доглядайте за своєю шкірою правильно!