Тьмяна шкіра, запалення, чорні цятки й почервоніння – поширені проблеми, з якими стикаються жінки різного віку. Вирішити їх допоможе пілінг обличчя – це косметологічна процедура, спрямована на ретельне очищення шкірних покривів обличчя. Сама назва походить від англійського слова peel – відлущування. Під час пілінгу відмерлі частинки епідермісу відлущуються більш інтенсивно – за допомогою механічних чи хімічних подразників. Проводити процедуру можна і вдома, і у косметолога – все залежить від ступеню її інтенсивності. 

Кому допоможе пілінг обличчя в домашніх умовах

Доглядати за шкірою у такий спосіб можна практично у будь-якому віці. Легкий пілінг обличчя в домашніх умовах – наприклад, за допомогою убтану – показаний навіть підліткам з акне, жирною, схильною до подразнень шкірою. Деякі види пілінгу можуть використовувати й вагітні, жінки під час лактації (за умови відсутності алергії на компоненти засобів).

Думка косметолога: «Пілінг – це не лише процедура, що допоможе очистити шкіру, покращити колір обличчя. Правильно підібрані компоненти також мають омолоджувальний ефект, сприяють виробленню власного колагену, дещо розгладжують дрібні зморшки. Такі процедури підвищують дієвість масок для обличчя, інших засобів для більш інтенсивного догляду.»

Використовувати пілінг для обличчя в домашніх умовах можна для боротьби з такими проблемами:

  • розширені пори шкіри, чорні цятки;

  • надмірне виділення шкірного сала, масний лиск;

  • тьмяність шкіри;

  • нерівномірний рельєф, постакне, рубці;

  • дрібні зморшки;

  • запалення, почервоніння шкіри.

Для більш вираженого і тривалого ефекту проводити процедури краще курсом, а деякі, найбільш делікатні варіанти пілінгу (наприклад, за допомогою убтану або лойон пілінгу с фермаентами) – краще включити до програми постійного догляду за обличчям.

Є у такої процедури і протипоказання. Відмовитися від домашнього пілінгу для обличчя слід при наявності запальних процесів на шкірі, дерматологічних захворювань, схильності до утворення келоїдних рубців, при травмах. Жінкам під час вагітності та лактації заборонено використовувати агресивні засоби для відлущування шкіри – наприклад, кислоти, особливо у високій концентрації.

Види пілінгів для обличчя

Косметологи виділяють кілька видів пілінгу. Їх класифікують за двома ознаками: ступінь дії, активні речовини.

За ступенем дії виділяють три види.

  • Поверхневий пілінг обличчя – найбільш безпечна процедура, яку можна використовувати в домашньому догляді. Вона показана навіть молоді – для регуляції виділення шкірного сала, боротьби із темними цятками, покращення кольору обличчя, для профілактики запалень і подразнень. Компоненти косметичних засобів не проникають у глибинні шари шкіри, тож період реабілітації практично відсутній.

  • Середній пілінг обличчя передбачає використання більш активних компонентів, що проникають у глибші шари шкіри, тож після процедур потрібна нетривала реабілітація. Проводити його можна і в домашніх умовах, але краще звернутися до кваліфікованого косметолога. Результат таких процедур – розгладження дрібних зморшок, покращення вироблення еластину й колагену.

  • Глибоке відлущення практично не проводять у домашніх умовах – лише у косметологічних салонах. Це пов’язано з досить високим ступенем травматизації шкіри.

Окрім ступеню проникнення активних речовин, дія пілінгу і його ефективність залежить і від того, як саме компоненти впливають на шкіру. Вирізняють кілька видів засобів для глибокого очищення.

Механічні пілінги – це засоби, що містять у собі дрібні або більш крупні скрабуючі частинки. Саме вони і сприяють відлущуванню відмерлих клітин шкіри. Це можуть бути різні види глини, рослинні пудри, різноманітні абразивні речовини. До таких засобів відносять убтани, скраби, пілінги-скатки. Обираючи такий пілінг обличчя, варто знати, як часто робити процедури. Використовувати убтани можна до трьох разів на тиждень, пілінги-скатки – 1-2, скраби, особливо з крупними абразивними частками – один раз на 1-2 тижні.

Хімічний пілінг обличчя – це процедура, що не передбачає впливу на шкіру абразивів. Відлущування відмерлих частинок відбувається під впливом хімічних реакцій. Найбільш популярні – кислотні пілінги. До складу таких засобів входять різноманітні кислоти: молочна, лактобіонова, піровиноградна, гліколева, саліцилова, фруктові кислоти тощо. Такі активні речовини працюють не лише на поверхні шкіри, а й трохи глибше, не спричиняючи механічного травмування. Втім, зависока концентрація кислот, відсутність підготовки до процедур, неправильний час витримки можуть стати причиною сильних подразнень і механічних опіків. До того ж, кислотні пілінги (з концентрацією від 10%) не використовують у період активного сонця – із середини весни до другої половини осені.

Такох до хімічних пілінгів відносять ферментні - м'які та дозволені навіть в період активного сонця засоби, наприклад як лосьйон пілінг з папаїном

Як зробити пілінг обличчя вдома

Щоб процедура була приємною, а ефект був помітним, слід дотримуватися простих правил.

  • Будь-яка чистка обличчя, зокрема, і пілінг, починається з ретельного очищення шкіри. Потрібно видалити залишки декоративної косметики, очистити обличчя від забруднень – за допомогою пінки, гелю для вмивання.

  • Використовуючи засоби для механічного очищення, обличчя потрібно злегка помасажувати по лініям найменшого розтягнення шкіри. Не слід сильно натискати, втирати засоби для відлущення шкіри.

  • При використанні кислотних засобів краще обирати косметику з мінімальним вмістом кислот, і лише згодом підвищувати його. Перед проведенням процедур потрібна підготовка (наприклад, використання кислотних засобів для вмивання, спеціальних тоніків), а для завершення хімічної реакції на обличчя наносять нейтралізатор.

  • Після процедур шкіру слід обробити тоніком або лосьйоном, після чого нанести крем.

  • Проводити домашній пілінг краще ввечері, за кілька годин до сну.

Додайте пілінг у свою програму догляду за обличчям,– і шкіра віддячить вам сяючою чистотою, рівним тоном. Щоб підібрати дієві засоби – звертайтеся до нашого косметолога Дарії Вікторівни (в Інстаграм @horos.in.ua або у Viber – +380957504058). Натуральна краса з косметикою Yulia Horos – це просто!