Літечко радує ласкавими сонячними променями й довгими теплими вечорами, різнобарв’ям квітів і солодким смаком черешень та кавунів. Втім, є у цієї пори року і «темна сторона»: обпечена на сонці чи суха шкіра, запалення, тріщинки на ліктях, п’ятах, колінах. Як доглядати за тілом, щоб уникнути таких неприємностей, насолодитися літом, а взимку щиро радіти, переглядаючи свої літні фото? Ось кілька порад від бутика косметики Iylia Horos і нашого косметолога Дарії Вікторівни.
Основні принципи догляду
Навіть найбільш дієві косметичні засоби для догляду за шкірою тіла, які ви використовуєте взимку, можуть бути недоречними у літню спеку. Яких же принципів слід дотримуватися при виборі косметики для теплої пори року?
- Влітку дуже важливо захищати шкіру від сонця – і не лише на пляжі. Сонячні ванни запускають процес фотостаріння, тож правильно підібрані засоби допоможуть зберегти шкіру молодою, здоровою і пружною.
- Слід дбати і про очищення шкіри: від пилу, забруднень, поту. Найкращі літні очищувальні засоби догляду за тілом – делікатні, неагресивні. Вони не порушують лужний баланс шкіри, ніжно видаляючи забруднення.
- З червня до серпня (а іноді – і до вересня) додайте до базової косметики зволожувальний крем для тіла. Він захистить від сухості, відновить захисний шар шкіри й збереже її пружність.
- Ще один принцип літнього догляду – профілактика подразнень, запалень шкіри. Для цього віддайте перевагу одягу із натуральних тканин, без грубих швів, затісних поясів; не зловживайте сонячними ваннами, особливо в обідній час; регулярно очищуйте і зволожуйте шкіру.
Сонце – не лише друг: сонцезахисні засоби для догляду за тілом
Влітку, навіть якщо ви просто прогуляєтеся вулицями в обідню перерву або влаштовуєте невеликий пікнік у садку чи парку – не забувайте про санскрін. Такий засіб потрібно наносити на відкриті ділянки шкіри, за 30-40 хвилин до прогулянки.
Для сухої шкіри краще обрати протисонцеві засоби у форматі крему, для жирної можна користуватися і спреями. Важливо: віддайте перевагу косметиці із комбінованим захистом (від випромінювання двох типів: А та В). Щодо фактора захисту (SPF): не менше 15-30 у хмарну погоду, не менше 50 – у сонячну.
Якщо ви плануєте купання, використовуйте водостійкі засоби, але не забувайте поновлювати їх після кожного виходу з води. Для звичайної прогулянки використовувати водостійкий санскрін не варто.
Думка косметолога: «Оберіть різні сонцезахисні засоби для обличчя і тіла. Зону декольте краще захистити санскріном для обличчя.»
Лагідна підготовка: очищення шкіри влітку
Душ чи купання у ванні – це не лише приємна процедура, а й правильний догляд за тілом після спекотного дня. Влітку очищувати шкіру краще легкою пінкою, міцелярним гелем для душу. Такі засоби швидко, але делікатно видалять забруднення, не викликаючи зневоднення шкіри. Використовувати таку косметику достатньо один раз на добу.
Періодично (1-2 рази на тиждень) можна робити скрабування. Ця приємна процедура допоможе позбутися відмерлих частинок шкіри, поверне їй пружність, здоровий вигляд і навіть зменшить набряки та прояви целюліту. Якщо ж обрати скраб із магнієм – звичайне купання перетвориться на чудову релакс-процедуру.
«Ні!» сухості: як зволожити шкіру влітку
Навіть якщо ви звикли використовувати поживний крем для тіла, у спеку його краще замінити зволожувальним засобом. Така косметика містить бетаїн, пантенол, екстракти лікарських рослин. Вона допомагає захистити шкіру від надмірної втрати вологи, підтримує її пружність.
Пам’ятайте: влітку повітря пересушене не лише надворі, а й у приміщенні, тож зволожувати тіло спеціальними засобами слід регулярно – щонайменше двічі на тиждень. Після купання (навіть у прісній водоймі, а тим паче – у басейні чи в морі) також краще побалувати шкіру порцією крему. Зволожувальні засоби для рук і ніг використовуйте щодня: вранці і ввечері.
Заспокоюємо шкіру
Сухий гарячий вітер чи пил, що забруднює пори, укуси комах чи занадто довге перебування на відкритому сонці, синтетичний чи затісний одяг – все це може стати причиною подразнень і почервонінь. Якщо проблема не пов’язана з алергією, дерматологічними хворобами, оберіть спеціальні засоби для догляду за тілом, що заспокоять шкіру. Наприклад, креми із ніацинамідом покращують процеси регенерації, зменшують почервоніння, сухість і свербіж, усувають лущення. Такі засоби можна використовувати і для дуже сухої шкіри: вони забезпечують інтенсивне зволоження.
При подразненнях можна робити компреси із відвару ромашки – або скористатися косметикою, що містить екстракти цієї рослини. Гарний заспокійливий ефект має й алое.
Почервоніння, сонячні опіки можна зменшити за допомогою засобів, що містять пантенол. Їх краще наносити на шкіру кілька (3-4) разів на день.
5 табу для літа
Про те, як правильно доглядати за тілом влітку, вже з’ясували. Яких же помилок слід уникати? Перевірте себе – чи не є якась з них вашою звичкою?
- Використання агресивної кислотної косметики. Пілінги, засоби із кислотами – чудовий засіб для догляду, але не для літа. Кислотна косметика підвищує чутливість шкіри до ультрафіолету, тобто – дії сонячних променів. Тож, щоб уникнути опіків, краще відкласти кислотні засоби до осені.
- Неправильне використання термальної води. Так, вона дарує шкірі відчуття свіжості і прохолоди, але застосовувати її занадто часто не варто. Краплинки термальної води, випаровуючись, пересушують шкіру, тож після процедури обережно промокніть серветкою надлишки засобу.
- Надмірне матування. Навіть якщо шкіра жирна, краще відмовитися від кремоподібних засобів. У зоні декольте можна використовувати легку мінеральну пудру, яка захистить шкіру від жирного лиску, але не створить щільний шар засобу.
- Зловживання антиперспірантами. Занадто інтенсивна боротьба із потовиділенням може закінчитися гідраденітом – запаленням потових залоз. Щоб уникнути цієї проблеми, віддайте перевагу натуральним дезодорантам, що не містять діоксину кремнію та алюмінію. Такі засоби не блокують роботу потових залоз, а запобігають появі неприємного запаху, ніжно доглядають за шкірою. Наприклад, роликовий дезодорант від Horos можна використовувати навіть після епіляції.
- Використання масляних парфумів. У спеку вони розкриваються занадто інтенсивно, і навіть можуть стати однією з причин головного болю. Замініть їх на легші парфумерні композиції, парфумовану воду.
Як обрати косметичні засоби для догляду за шкірою тіла влітку
Щоб зберегти красу, не обов’язково заставляти поличку у ванній купою доглядової косметики. Цілком реально обмежитися кількома засобами, головне – правильно їх вибрати. Як це зробити, радить наш косметолог-консультант Дарія Вікторівна.
«Мінімальний набір засобів для літнього догляду – це м’який гель для душу, зволожувальний крем для тіла, натуральний дезодорант. Не раджу використовувати один крем і для рук, і для стоп. Засіб для ніг має бути більш щільним, містити більшу кількість зволожувальних, живильних компонентів – на цій ділянці майже відсутні сальні залози. Крем для рук може бути дещо легшим за консистенцією, але сприяти потужнішій регенерації тканин.»
Обираючи засоби для шкіри, особливо чутливої, зверніть увагу на склад. Вони мають містити екстракти (або гідролати чи гідролізати) рослин: ромашки лікарської, шавлії, лаванди, алое, каштану. Вони заспокоюють, відновлюють шкірні покриви. Пантенол запобігає сухості, добре зволожує, заспокоює подразнення. Колаген допомагає зберегти пружність шкіри.
Уникайте косметики із занадто інтенсивним ароматом – синтетичні ароматизатори у складі засобів можуть викликати подразнення, стати причиною алергії.
Отож, залишатися бездоганною влітку – зовсім нескладно. Для цього достатньо дотримуватися простих правил догляду, знаходити для себе хоча б кілька хвилин щодня й користуватися якісними, дієвими засобами. Щоб дізнатися більше і обрати косметику, що допоможе саме вам, – отримайте безплатну консультацію нашого косметолога (в Instagram @horos.in.ua або у Viber – +380663129698).